X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

معضل افزایش سگ های ولگرد در قاضی جهان و لزوم هوشیاری مسوولین امر

19 اردیبهشت 1395 ساعت 15:40

 

 

 

 

معضل افزایش سگ های ولگرد در قاضی جهان و لزوم هوشیاری مسوولین امر 

معضل افزایش سگ های ولگرد در قاضی جهان و لزوم هوشیاری مسوولین امر

افزایش بی رویه جمعیت سگهای ولگرد در قاضی جهان به خصوص در مناطق مسکونی و مزارع و باغ های منطقه دغدغه ای است که این روزها به شدت شهروندان قاضی جهانی را نگران کرده است.

باید گفت وجود سگهای ولگرد در برخی از نقاط قاضی جهان، سلامت و آسایش ساکنان منطقه را به خطر انداخته و مردم به ویژه زنان به دلیل ترس از خطر حمله سگ های ولگرد به ویژه در شب، جرات تردد در کوچه و پس کوچه های قاضی جهان را ندارند.

صدای سگ های ولگرد گاه آسایش را از خانواده های ساکن برخی از محله های قاضی جهان سلب کرده و متاسفانه سگهای ولگرد با پاره کردن کیسه های زباله و پخش آنها در کوچه ها، سبب آلوده شدن محیط نیز می شوند.

باید گفت براساس قانون مسئولیت اتلاف سگ های ولگرد در مناطق روستایی به عهده دهیاری ها و بخشداری ها است و آنها مسئول جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه های معدوم شده می باشند.

سگهای ولگرد محیطی پر از ترس و استرس را برای مردم قاضی جهان به وجود آورده اند و از سویی خطر گازگرفتگی توسط سگ و ابتلا به بیماریهای خطرناک به واسطه این حیوان وجود دارد.

تولید مثل سگ های ولگرد در برخی از نقاط قاضی جهان بایستی مسوولان امر را نسبت به عواقب افزایش این سگ ها در سطح قاضی جهان هوشیارتر سازد.

@qazijahan

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد