X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

معرفی آزادگان قاضی جهان

26 مرداد 1395 ساعت 12:37

 

 

 

 

 

معرفی آزادگان قاضی جهان

26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان عزیز به میهن اسلامی مان  در سال 69 می باشد.

قاضی جهان دارای هفت آزاده می باشد.

جناب آقای قربانعلی قنبری قاضی جهانی یکی از آزادگان سرافراز کشورمان از قاضی جهان هستند .

 

  جناب آقای قربانعلی قنبری قاضی جهانی یکی از آزادگان سرافراز کشورمان از قاضی جهان هستند.

 

قربانعلی قنبری فرزند مشهدی عبدل است که در سال 1345 دیده به جهان گشود. وی در تاریخ 19/1/65 به خدمت مقدس سربازی اعزام گردید که متأسفانه در تاریخ 7/4/67 در منطقه موسیان به اسارت نیروهای بعثی رژیم عراق درآمد نیروهای عراقی وی را پس از انتقال به بغداد و انجام بازجویی های فراوان به کمپ یکم زندان الرمادیه منتقل و وی پس از گذراندن دو سال و دو ماه اسارت بالاخره در تاریخ 8/6/69 به میهن عزیزمان بازگشت و با آمدنش شور و شوق وصف ناپذیری را در مردم قاضی جهان آفرید و صحنه های فراموش نشدنی از حماسه حضور مردم در صحنه های انقلاب خلق گردید .

 

 

 

 

 

 در ادامه عکسی از وی در زندان الرمادیه عراق و تصاویری از لحظات بازگشت وی به میهن عزیزمان و به زادگاهش قاضی جهان از نظر خوانندگان عزیز می گذرد.

تصاویری از لحظات بازگشت  آقای قربانعلی قنبری قاضی جهانی از آزادگان قاضی جهان به میهن عزیزمان و به زادگاهش قاضی جهان

 

عکسی از جناب آقای قربانعلی قنبری قاضی جهانی یکی از آزادگان سرافراز کشورمان از قاضی جهان در زندان الرمادیه عراق

تصاویری از لحظات بازگشت  آقای قربانعلی قنبری قاضی جهانی از آزادگان قاضی جهان به میهن عزیزمان و به زادگاهش قاضی جهان

تصاویری از لحظات بازگشت  آقای قربانعلی قنبری قاضی جهانی و ابوالقاسم احمدی  از آزادگان قاضی جهان به میهن عزیزمان و به زادگاهش قاضی جهان

تصاویری از لحظات بازگشت  آقای قربانعلی قنبری قاضی جهانی از آزادگان قاضی جهان به میهن عزیزمان و به زادگاهش قاضی جهان

جناب آقای ابوالقاسم احمدی قاضی جهانی یکی دیگر از آزادگان سرافراز کشورمان از قاضی جهان هستند.

ابوالقاسم احمدی فرزند داود است که متولد سال 1344 می باشد وی در لشکر 164 ارومیه خدمت می کرد که درتاریخ 3/2/65 آن سان که زخمی شده بود به اسارت نیروهای عراقی درآمد که پس از انتقال به بغداد و پس از بازجویی ها مکرر به زندان الرمادیه انتقال و در اردوگاه 4 و کمپ یکم این زندان به مدت 4 سال و چهار ماه در اسارت دشمن بعثی بوده است. وی جانباز بوده و در اثر اصابت ترکش از ناحیه کتف جراحات فراوانی برداشته است.

احمدی در تاریخ 3/6/69 به همراه همرزمان آزاده دیگرش به میهن و موطن خود بازگشت و در روز استقبال از وی جلوه دیگری از همبستگی و پشتیبانی مردم از نظام اسلامی به نمایش گذاشته شد.

وی شیرین ترین خاطره خود از زمان اسارت را تشرف به بارگاه ملکوتی و حرم سیدالشهدا امام حسین (ع) می داند و نقل می کند که وقتی خبر رحلت امام خمینی(ره) را از رادیو شنیدیم این رویداد به قدری برایمان  غیرمنتظره و تکان دهنده بود که غم و اندوه ناشی از آن تمامی کمپ های زندان را فرا گرفته بود لذا شب رحلت پیر فرزانه جماران یکپارچه به سینه زنی و عزاداری پرداختیم که این عزاداری به قدری رعب و وحشت درعراقی ها ایجاد  نموده بود که فردای آن شب تک تک افراد را به انفرادی فرستاده و تا مدتها دور از یکدیگر نگاه می داشتند.

جناب آقای ابوالقاسم احمدی قاضی جهانی یکی دیگر از آزادگان سرافراز کشورمان از قاضی جهان در زندان الرمادیه بغداد

جناب آقای محمدعلی بردباری  قاضی جهانی یکی دیگر از آزادگان سرافراز کشورمان از قاضی جهان هستند.

محمدعلی بردباری فرزند مرحوم مشهدی رسول است که در تاریخ 22/1/66 به خدمت مقدس سربازی اعزام و در تاریخ 21/4/67 به اسارت نیروهای حزب بعث رژیم صدام درآمد.

وی پس از گذراندن دو سال و 42 روز اسارت در کمپ ششم زندان الرمادیه در تاریخ 3/6/69 به کشورمان بازگشت.

اسامی آزادگان دیگر قاضی جهان

گفتنی است آقای میرداود سیدی قاضی جهانی در حدود سال ٦٠ که در کردستان مشغول خدمت مقدس سربازهمچنین آقای جلیل رسول زاده قاضی جهانی در اوایل سال  63 در حالیکه  40روز از خدمت سربازی اش مانده بود در منطقه پیرانشهر توسط دموکرات اسیر و در زندان مشهوری که بعدا توسط عراق بمباران شد به مدت یکسال در اسارت بود.ی بود به همراه تعدادی از همرزمان شان توسط نیروهای کومله دستگیر شدند و حدود دو ماه در اسارت بودند همچنین آقایان احمد پورحسن قاضی جهانی و صادق صادقپور قاضی جهانی در اوایل جنگ در تاریخ 12/6/60 چهار ماه و نیم در اسارت نیروهای سازمان چریکهای فدائی خلق ایران در کردستان قرار داشتند که ایشان نیز جزو اسرا و آزادگان قاضی جهان محسوب می گردند.

 

 

 

 

همچنین آقای جلیل رسول زاده قاضی جهانی در اوایل سال  63 در حالیکه  40روز از خدمت سربازی اش مانده بود در منطقه پیرانشهر توسط دموکرات اسیر و در زندان مشهوری که بعدا توسط عراق بمباران شد به مدت یکسال در اسارت بود.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد