X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

بازدید آیت الله محمدتقی پورمحمدی از کتابخانه امام علی (ع) قاضی جهان

17 آبان 1395 ساعت 12:12

بازدید آیت الله محمدتقی پورمحمدی از کتابخانه امام علی (ع) قاضی جهان

فرهنگ مطالعه و پژوهش در جامعه کمرنگ شده است

 نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت: وجود یک کتابخانه در یک منطقه ، در ارتقای سطح فرهنگ آن منطقه اهمیت به‌سزایی دارد.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی در بازدید از کتابخانه امام علی (ع) قاضی جهان با بیان اینکه وجود  کتابخانه‌ های متعدد اهمیت بسزایی در ارتقای فرهنگ منطقه دارد  گفت: توسعه و تجهیز  کتابخانه ها میتواند به عنوان گامی بلند در راستای توسعه فرهنگی استان باشد.

وی با بیان اینکه با تشویق مردم به خصوص جوانان به امر کتابخوانی می توان در ارتقای سطح علمی جوانان که به عنوان آیندهسازان جامعه از آنها یاد می‌شود، گام‏های بلندتری در جهت ارتقای سطوح گوناگون جامعه برداشت.

 آیت الله پورمحمدی با انتقاد از اینکه فرهنگ مطالعه و پژوهش در جامعه کمرنگ شده است، گفت: باید فرهنگ مطالعه کتاب و پژوهش در جامعه نهادینه شود و دانش آموزان و دانشجویان در کنار مطالعه کتاب های علمی و درسی خود وقتی هم به مطالعه کتاب های دینی و فلسفی دانشمندان اسلامی اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه تلویزیون و اینترنت هرگز نمی توانند جای کتاب را بگیرند افزود: امیدوارم بتوانیم با کمک مسئولین فرهنگی استان ضمن تجهیز کتابخانه ها به کتب تخصصی و علمی مورد نیاز جوانان گامهای موثری در ارتقای علمی و فرهنگی کشورمان برداریم.

در این بازدید که سیدرسولی مسئول انجمن توسعه شهرستان آذرشهر نیز حضور داشت محمد اسدپور اقدم  مسوول کتابخانه امام علی(ع) قاضی جهان توضیحاتی در مورد فعالیت های این کتابخانه ارائه نمود. 

 

  

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد