X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مراسم عزاداری ایام فاطمیه در مسجد حضرت ولی عصر(عج) قاضی جهان برگزار شد

12 بهمن 1396 ساعت 14:14

 

 

 

 

 

 

  

 

مراسم عزاداری ایام فاطمیه در مسجد حضرت ولی عصر(عج) قاضی جهان برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجتبی نظری  :

باید مراقب باشیم شبهات موجود در بین مردم به ویژه جوانان به شک تبدیل نشوند 

 

مراسم عزاداری ایام فاطمیه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجتبی نظری در مسجد حضرت ولی عصر قاضی جهان برگزار شد

یک استاد حوزه علمیه و دانشگاه با اشاره به اینکه در جامعه شبهه ناک، جای حق و باطل عوض می شود، ابراز داشت: باید مراقب باشیم شبهات موجود در بین مردم به ویژه جوانان به شک تبدیل نشوند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجتبی نظری در مراسم عزاداری ایام فاطمیه در مسجد حضرت ولی عصر(عج) قاضی جهان که به همت هیئات مذهبی قاضی جهان برگزار شده بود با اشاره به اینکه نباید شبهه ای در جامعه تداوم پیدا کند، ابراز داشت: شبهه در جامعه ایجاد شک می کند و ادامه شک باعث کفر می شود، در جنگ جمل، صفین و نهروان، شاهد چنین اتفاقی بودیم.

نماینده سابق ولی فقیه در دانشگاه تبریز ادامه داد: جامعه شبهه ناک، بدون قبله و علم است و انسان را در بین دو راهی قرار می دهد و جای حق و باطل را عوض می کند.

حجت الاسلام والمسلمین نظری با بیان اینکه بزرگترین آفت جامعه ما شک است ادامه داد: باید مراقب باشیم شبهات موجود در بین مردم به ویژه جوانان به شک تبدیل نشوند که اگر شبهات تبدیل به شک شد ترس آن می رود که شک نیز به کفر تبدیل شود.

این استاد دانشگاه با ذکر نمونه تاریخی در این خصوص گفت: شبهه برخی از یاران حضرت امیر (ع) در جنگ جمل به شک در جنگ صفین تبدیل شد و در جنگ نهروان به کفر انجامید که حضرت آنها را مهدور الدم اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ما امروز بزرگ ترین وظیفه ای که داریم پاسخ به شبهات دینی است که در سطح جامعه به ویژه در مراکز علمی و دانشگاهی وجود دارد ادامه داد: هم اکنون خطرهایی وجود دارد که ریشه و اساس اسلام را هدف گرفته است و اساس نظام اسلامی، اعتقادات اصلی ما و اصول، باورها و ارزش های دینی ما را تهدید می‌کند اگر در این زمینه غافل شویم، ممکن است در جامعه به ضروری ترین مسائل شک کنند و زمانی که شک و شبهه ای پیدا شد، علاج آن به آسانی امکان نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه برخی مغرضانه و گاه ناآگاهانه دنبال ایجاد شک و شبهه در مورد مدافعان حرم و اهداف والای آنان هستند به صحبت‌هایی که در خصوص پرداخت حقوق 20 میلیونی به مدافعین حرم مطرح می‌شود، اظهار داشت: طرح سخنانی مبنی بر پرداخت حقوق میلیونی به مدافعین حرم، حرف‌هایی بی ربط است که متسفانه عده‌ای نیز در فضای مجازی به این شایعات کذب در جامعه دامن می‌زنند.

حجت الاسلام والمسلمین نظری به رتبه برتر استان آذربایجان شرقی در جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مدافعان حرم افزود: استان آذربایجان شرقی با 24 شهید مدافع حرم نیز از این حیث افتخارات بزرگی در مسیر جبهه مقاومت کسب نموده است.

وی به نامه سوزناک شهید محسن حججی به امام رضا(ع) اشاره نموده و بر الگوگیری از این شهید تاکید نموده و افزود:  محسن حججی که نام و آوازه شهادت و ارادتش به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) امروز دیگر برای همه مردم ایران شناخته شده است وقتی در سال 94 به زیارت حرم مطهر رضوی می‌رود از امام رئوف می‌خواهد نامه شهادتش را امضا کند و ایشان را به مادرشان حضرت زهرا (س) قسم می‌دهد و می نویسد: « سلام آقای خوبم یادم هست دفعه قبل خواسته‌های زیادی از شما داشتم؛ الآن که خوب فکر می‌کنم به همه خواسته‌هایم رسیده‌ام؛ شغل سپاه، عروسی، جور شدن زندگی و... ممنونم آقای خوبم، ممنون ... حال، بی‌صبرانه مشتاق چشیدن لذتی اخروی هستم، لذتی که نهایتش رضای خداست یا رضا، تو را به پدر بزرگوارت موسی‌بن جعفر(ع) قسم، تو را به فرزند عزیزت جوادالائمه قسم، تو را به خواهر گرامی‌ات فاطمه معصومه قسم، ضامن من شوید آقا جان دوست دارم همانند علی اکبر(ع) در جوانی شهدِ شیرین شهادت را بنوشم و جان ناقابلم را فدای شما اهل بیت کنم» .

حجت الاسلام والمسلمین نظری بر حفظ و نشر آثار شهدای عملیات‌های کربلای 4 و 5 ، غواص های دست بسته، مدافعین حرم و... تاکید نموده و گفت: باید یاد و خاطره شهدا را در عمل زنده نگه‌ داریم، با نامگذاری کوچه و خیابان به نام شهدا نمی توان آرمان شهدا را ترویج داد، در این صورت تنها به ظاهر و پوسته مسأله توجه کرده‌ایم، اگر به دنبال گفتمان‌سازی و ترویج آرمان و اهداف شهدا هستیم باید به محتوا بنگریم.

وی کار 4 دختری که روسری خود را در میدان انقلاب تهران به دست گرفته و چهارشنبه سفید راه انداخته اند اشاره ، کار آنان را امری احمقانه دانست که ره به جایی نمی برد افزود: باید بدانیم که در مسیر تحقق ارزشهای اسلام شهدای زیادی تقدیم نموده ایم نمونه اش آیت الله شهید غفاری شهید پرافتخار آذرشهر وقتی جنازه اش را تحویل خانواده اش دادند یکی از انگشتانش سالم نمانده بود سرش را با مته سوراخ کرده بودند این انقلاب خیلی هزینه برداشته شهدای زیادی در این مسیر داده ایم .

حجت الاسلام والمسلمین نظری با بیان اینکه شهدای مدافع حرم پرچم اسلام و پرچم حرم امن الهی را در حریم اهل بیت(ع) به اهتزاز درآورند و همچون حضرت زهرا (س) که اولین مدافع جایگاه ولایت است از دین الهی دفاع  نمودند افزود: متأسفانه این رشادت‌ها در جامعه کم گفته می‌شود ، نصف کشور عراق در دست داعش بود ، چیزی نمانده بود که حرم امام حسین (ع) به دست دشمنان بیفتد و اثری از حرم نماند  همه با وجود رشادت ها و خون پاک مدافعان حرم خنثی و آزاد سازی شد و همین مدافعان حرم که از نسل شلمچه و فکه و طلاییه هستند به خوبی ثابت کردند که حتی اگر شده خارج از مرزهای جغرافیایی از اسلام دفاع می کنند و نمی‌گذارند جسارتی به ساحت دین الهی وارد شود چراکه اسلام مرز مشخصی ندارد .

وی با بیان اینکه روحیه شهادت‌طلبی نقش اصلی را در حفظ دین دارد افزود: دشمن توانایی مقابله با این نسخه پیشرفت شیعه و اسلام را ندارد .

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به خطبه حضرت زهرا(س) در جمع زنان مدینه که به عیادتشان آمده بودند گفت: 2 الی 3 ماه پس از رحلت رسول اکرم(ص) ببینید چه اتفاقی افتاد که فاطمه زهرا(س) چنین مطالبی بر زبانشان جاری می شود و در پاسخ پرسش یکی از زنان مدینه که سوال نمود : چگونه صبح کردى از بیماریت؟ و حال تو چه گونه است اى دختر رسول خدا؟ فرمودند: « به خدا در حالى صبح کردم که از دنیاى شما متنفرم، مردان شما را دشمن مى شمرم، و از آنها بیزارم آنها را آزمودم و دور افکندم، و امتحان کردم و مبغوض داشتم. چقدر زشت است شکسته شدن شمشیرها و سکوت در برابر غاصبان و بازى کردن بعد از جدّ و به شوخى گرفتن سرنوشت اسلام و مسلمین و کوبیدن بر سنگ و شکافته شدن نیزه ها و فساد عقیده، و گمراهى افکار، و لغزش اراده ها و چه بد اعمالى از پیش براى معاد آنها فرستاد، نتیجه آن، خشم خداوند بود، و در عذاب الهى جاودانه خواهد ماند و چون چنین دیدم مسئولیت آن را به گردنشان افکندم، و بار سنگین گناهان را بر دوششان، و ره آورد هجومش را بر عهده آنها نهادم » .

گفتنی است در این مراسم که جمعی از روحانیون و ائمه جمعه و جماعت شهرستان نیز حضور داشتند با تلاوت  آیاتی چند از کلام الله مجید توسط استاد ابوالفضل وکیلی قاری بین المللی و مداحی کربلایی ابوالفضل علی اکبری از مداحان برجسته منطقه پیگیری شد. 

 

 

مراسم عزاداری ایام فاطمیه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجتبی نظری در مسجد حضرت ولی عصر قاضی جهان برگزار شد

 

 

 مراسم عزاداری ایام فاطمیه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجتبی نظری در مسجد حضرت ولی عصر قاضی جهان برگزار شد  

 

 

مراسم عزاداری ایام فاطمیه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجتبی نظری در مسجد حضرت ولی عصر قاضی جهان برگزار شد  

 

 

مراسم عزاداری ایام فاطمیه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجتبی نظری در مسجد حضرت ولی عصر قاضی جهان برگزار شد  

 

 

مراسم عزاداری ایام فاطمیه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجتبی نظری در مسجد حضرت ولی عصر قاضی جهان برگزار شد

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد